Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca motocykla jechał w mieście prawie 200 km/h

Data publikacji 25.02.2019

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego podczas akcji „Prędkość”, która przede wszystkim skupiała się na tych kierowcach, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość m.in. zatrzymali do kontroli motocyklistę, który przez miasto jechał 198 km/h. Dodatkowo, jak się okazało kierujący tym pojazdem złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Działania przeprowadzone przez gdańskich policjantów, przede wszystkim miały na celu uświadomienie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda pojazdem. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas wzmożonych działań korzystali z nowoczesnych laserowych mierników prędkości, w tym z pojazdów wyposażonych w wideorejestrator.

Między innymi funkcjonariusze drogówki kontrolowali prędkość w Tunelu im. Biskupa Gocłowskiego. W pewnym momencie "namierzyli" kierującego motocyklem marki Yamaha, który jechał z prędkością 198 km/h na odcinku drogi, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali tego kierującego do kontroli. Okazało się, że kierowcą był 26-latek z Gdańska. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się, że na mężczyźnie ciążył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych aż do maja 2020 r.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

Opis filmu: Kierowca motocykla jechał w mieście prawie 200 km/h

Powrót na górę strony