Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 24-latek groził, że popełni samobójstwo

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci z Gniewina zatrzymali 24-latka poszukiwanego nakazem sądowym do odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania mężczyzna groził, że popełni samobójstwo skacząc przez okno. Po kilku godzinach negocjacji został zatrzymany. Teraz najbliższe 4 lata spędzi w areszcie śledczym.

Prawie 7 godzin trwały działania policjantów z Komisariatu Policji w Gniewinie w jednej z miejscowości gminy Choczewo. Funkcjonariusze wczoraj, 25.02.2019 r., przed godziną 11.00, pojechali zatrzymać osobę poszukiwaną. Po sprawdzeniu wytypowanego miejsca okazało się, że wewnątrz budynku znajduje się poszukiwany 24-latek. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi i zaczął grozić, że targnie się na własne życie skacząc przez okno.

W związku z obawą o życie 24-latka funkcjonariusze wezwali na miejsce policyjnych negocjatorów, strażaków i ratowników medycznych. Dialog był trudny, ponieważ mężczyzna był bardzo zdenerwowany i zdeterminowany. Czynności negocjacyjne zakończyły się przed 18:00 zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny.

24-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Już niebawem trafi do zakładu karnego, w którym odbędzie karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony