Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja narkotykowej "plantacji"

Data publikacji 25.04.2006

Policjanci z poznańskiego CBŚ przy wsparciu grupy antyterrorystycznej z Wrocławia, zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków. Wytwórnia konopi indyjskich znajdowała się w środku lasu w województwie dolnośląskim. Była doskonale wyposażona i zamaskowana, terenu strzegły bardzo agresywne psy.

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu grupy antyterrorystycznej z Wrocławia, zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków. Wytwórnia konopi indyjskich znajdowała się w środku lasu w okolicach Bolesławca w województwie dolnośląskim. Była doskonale wyposażona i zamaskowana, terenu strzegły bardzo agresywne psy.

Organizatorem procederu okazał się 33-letni poznaniak Paweł B. Wytwórnia była doskonale wyposażona i zamaskowana – zlokalizowano ją w środku lasu. Specjalnie przystosowane zabudowania gospodarcze otoczono 2.5 metrowym płotem, a terenu strzegły agresywne psy. W budynkach policjanci ujawnili całą linię produkcyjną do uprawy konopi indyjskich, między innymi suszarnie, agregaty oraz lampy. Dodatkowo zabezpieczono kilka tysięcy sadzonek oraz przygotowany już do sprzedaży narkotyk.

Wraz z Pawłem B. zatrzymano jeszcze dwie osoby – kobietę i mężczyznę – mieszkańców województwa dolnośląskiego. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony