Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzili na rynek 2,5 kilograma amfetaminy i 1 kilogram marihuany. 6 osób zatrzymanych w sprawie narkotykowej

Data publikacji 27.02.2019

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych sulechowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej doprowadzili do zatrzymania sześciu osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Dwie z zatrzymanych osób usłyszały zarzuty związane ze sprzedażą znacznych ilości narkotyków - 1 kilograma marihuany i 2,5 kilograma amfetaminy. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie operacyjnie ustalili, że na terenie miasta może działać diler oferujący do sprzedaży, w dużych ilościach, amfetaminę i marihuanę. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na wytypowanie osoby i zatrzymanie jej wraz z innymi osobami, które zaopatrywały się u niej w nielegalny „towar”.

Dilerką, która jak się później okazało, wprowadziła na rynek znaczne ilości narkotyków była 29-letnia mieszkanka Sulechowa. W mieszkaniu zatrzymanej kobiety policjanci znaleźli duże ilości środków odurzających - ponad 65 gramów marihuany oraz około 165 gramów amfetaminy. Ponadto policjanci zatrzymali także 4 mężczyzn w wieku od 28 do 30-lat, którzy kupowali od niej marihuanę i amfetaminę. Wszyscy czterej po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów posiadania środków odurzających, zostali zwolnieni. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W toku prowadzonego postępowania, w wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili także tożsamość kolejnej osoby, która dostarczała środki narkotyczne dilerce. Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec okolic Sulechowa. Jak ustalili policjanci, osoby te brały udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających - marihuany i amfetaminy. 22-latek przekazał 29-letniej kobiecie co najmniej 1 kilograma marihuany oraz 2,5 kg amfetaminy. Ta z kolei sprzedawała narkotyki uzyskując w ten sposób stałe źródło dochodów.

Po analizie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie przedstawił zatrzymanym zarzuty oraz wystąpił z wnioskiem do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Świebodzinie, wydział karny w Sulechowie przychylił się do wniosku i aresztował oboje na 3 miesiące. 22-latek usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Natomiast 29-latce przedstawiono zarzuty udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Oba te przestępstwa zagrożone są karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony