Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż w trosce o zdrowie niemowlaka

Data publikacji 28.02.2019

Jastrzębscy policjanci przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono pięciomiesięczne dziecko, wymagające natychmiastowej pomocy medycznej. Dzięki temu ojciec, który przewoził maluszka, szybko i bezpiecznie dojechał z Jastrzębia-Zdroju do szpitala w Rybniku. Rodzice chłopczyka podziękowali policjantom za zaangażowanie i pomoc w tej trudnej sytuacji.

W poniedziałek, 25.02.2019 r., około 17.30, aspirant sztabowy Dariusz Adynkiewicz-Piragas - dyżurny jastrzębskiej komendy Policji, odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny, który poprosił o pomoc. Mieszkaniec Jastrzębia poinformował mundurowego, że jego pięciomiesięczne dziecko, które jest po transfuzji krwi, ma prawdopodobnie problemy z oddychaniem. Dyżurny natychmiast podjął decyzję o pilotowaniu samochodu rodziców z dzieckiem przez policyjne radiowozy, aby jak najszybciej noworodek trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci wraz z pilotowanym samochodem bez żadnych przeszkód dotarli szybko do szpitala. Zdenerwowany ojciec podziękował policjantom za zaangażowanie i pomoc w tej trudnej sytuacji.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony