Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy

Data publikacji 28.02.2019

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn i zarekwirowaniem 744 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zakończyła się realizacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w wyniku działań operacyjnych wpadli na trop „biznesmenów” wprowadzających na rynek nielegalne wyroby tytoniowe.

54-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego oraz jego 63-letni kompan z Krakowa wpadli w ręce stróżów prawa na terenie jednej z baz transportowych w powiecie olkuskim. Policjanci zatrzymali ich 25 lutego br. podczas rozładunku „lewego” towaru, który magazynowali w specjalnie do tego celu wynajętym kontenerze. Na miejscu kryminalni zabezpieczyli 186 kartonów, w których znajdowało się 744 tysięcy papierosów pochodzących z przemytu.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy naraziło Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości przekraczającej 821 tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty nabycia, przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych (art. 65 kks), za co grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. 26 lutego br. prokurator wobec 63-latka zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Natomiast drugi podejrzany został doprowadzony do zakładu karnego bowiem poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

  • zabezpieczone nielegalne papierosy
  • zabezpieczone nielegalne papierosy
  • zabezpieczone nielegalne papierosy

Film Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy

Pobierz plik Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy (format mp4 - rozmiar 35.7 MB)

Powrót na górę strony