Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko i bezpiecznie dotarli na porodówkę

Data publikacji 28.02.2019

Wczoraj policjanci ze świętokrzyskiej drogówki pomogli rodzącej kobiecie w szybkim oraz bezpiecznym dotarci do szpitala. To już kolejna taka sytuacja, gdzie mieszkańcy naszego województwa przekonali się, iż policjanci nie tylko stoją na straży prawa, ale również bez wahania udzielają pomocy.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach patrolowali rejon drogi krajowej nr 7, nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na kierującego samochodem marki Dodge, który w rejonie miejscowości Wiśniówka jechał za szybko. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h, mężczyzna rozpędził się do 151 km/h. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali do kontroli amerykańskie auto. Wtedy to, okazało się, że za jego kierownicą siedział 29 –latek, który tłumaczył, iż wiezie rodzącą żonę do szpitala. Na miejscu pasażera siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży, zapewniająca że jest w trakcie akcji porodowej. Mundurowi natychmiast o tej sytuacji powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pilotaż do jednego z kieleckich szpitali. W międzyczasie dyżurny miejskiej jednostki Policji poinformował medyczną placówkę o zaistniałej sytuacji i dzięki temu po kilku minutach rodząca kobieta trafiła wprost na salę porodową.

Dzięki błyskawicznej pomocy mundurowych kobieta szybko i bezpiecznie trafiła do szpitala. Sytuacja ta kolejny raz ukazuje, iż policjanci nie tylko stoją na straży prawa, ale również bez wahania udzielają pomocy jej potrzebującym.

Opr. DJ
Źródło: KWP w Kielcach   

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.92 MB)

Powrót na górę strony