Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podzielili się cząstką siebie

Data publikacji 28.02.2019

Krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie człowieka. Nie da się jej wyprodukować, natomiast można ją ofiarować osobom, które jej potrzebują. Wiedząc o tym, policjanci z Międzyrzecza regularnie włączają się w akcje krwiodawcze wspierając liczne inicjatywy. Najbardziej zasłużonym i zaangażowanym w taką formę pomagania innym jest asp. szt. Wacław Grzybowski. Funkcjonariusz przez 30 lat oddał już prawie 23 litry krwi.

Tym razem policjanci z międzyrzeckiej jednostki Policji oddali krew w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu powstał 13 grudnia 2018 r. z inicjatywy asp. szt. Wacława Grzybowskiego, który oddaje krew już od 1989 roku oraz st. sierż. Łukasza Kozdry, który jest honorowym dawcą od 13 lat. Policjant jest szczęśliwym posiadaczem grupy 0RH(minus), która jest bardzo rzadka, a tym samym najbardziej potrzebna.

Podstawowym celem założonego przez policjantów klubu jest m.in. propagowanie i popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa ze szczególnym podkreśleniem daru krwi, honorowego dawstwa szpiku kostnego oraz organizowanie honorowego krwiodawstwa na terenie objętym działaniem Klubu. Funkcjonariusze swoją pasją bezinteresownej pomocy innym zarażają kolejnych policjantów, którzy chętnie przyłączają się do organizowanych akcji.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/ rk)

  • policjanci oddawali krew
  • policjanci oddawali krew
  • policjanci oddawali krew
  • policjanci oddawali krew
  • policjanci oddawali krew
  • policjanci oddawali krew
Powrót na górę strony