Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 28.02.2019

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. 26-latka zatrzymał policjant z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, który jechał do pracy. Zatrzymany miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjant z bydgoskiego oddziału prewencji jadący na służbę zatrzymał pijanego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy, 28.02.2019 r., około 0:35 na DK25, w miejscowości Tryszczyn. Wówczas policjant zauważył niewłaściwie jadącego peugeota.

Uwagę funkcjonariusza zwrócił styl jazdy kierowcy oraz wykonywane przez niego nieskoordynowane manewry przy prędkości około 30 km/h, m. in. wjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu. Widząc to policjant, zachowując wszelkie środki ostrożności, w dogodnych warunkach dał sygnał do zatrzymania i zajechał mu drogę. Kierujący peugeotem zatrzymał się na pobliskim wjeździe na parking. Wówczas funkcjonariusz podszedł do niego i zabezpieczył kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 26-latkowi. W międzyczasie poinformował o całej sytuacji dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego.

Podczas rozmowy z mężczyzną nie było wątpliwości, że spożywał alkohol. Potwierdziło to też badanie trzeźwości. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i wiózł ze sobą pasażera. Dodatkowo policjanci ustalili, że 26-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony