Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złotów - Dzielnicowy uratował bezdomnego mężczyznę

Data publikacji 28.02.2019

Mocno wycieńczony i odwodniony 69-letni mężczyzna został uratowany w minioną środę dzięki reakcji dzielnicowego aspiranta sztabowego Sławomira Rummlera. Pełniący na co dzień służbę na terenie gminy Tarnówka policjant zauważył, że od dłuższego czasu nie miał kontaktu z mężczyzną. W czasie kontroli jednego z pustostanów w miejscowości Sokolna policjant odnalazł w stanie skrajnego wyczerpania 69-latka. Mężczyzna trafił już pod fachową opiekę medyczną. Gdyby, nie szybka pomoc dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence, mogłoby dojść do tragedii.

Dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krajence zaniepokoił fakt, że od dłuższego czasu nie spotkał znanego mu 69-letniego bezdomnego. Aspirant sztabowy Sławomir Rummler postanowił poszukać mężczyzny wspólnie z policjantem służby kryminalnej z którym pełnił służbę i ustalić jego aktualne miejsce pobytu. Mimo, iż temperatura w ciągu dnia sięga kilkunastu stopni Celsjusza w nocy spada jeszcze w okolice zera stwarzając realne zagrożenie dla osób nie posiadających dachu nad głową. W poszukiwaniu bezdomnego dzielnicowy udał się między innymi do pustostanu stojącego w miejscowości Sokolna w gminie Tarnówka. Tam na prowizorycznym posłaniu odnalazł osłabionego i odwodnionego 69-latka. Mężczyzną, który z wycieńczenia nie potrafił utrzymać się na nogach, zaopiekowali się wezwani przez policjanta ratownicy medyczni. Na szczęście, tym razem pomoc nadeszła w odpowiednim czasie.

Policja apeluje:

Zwracajmy uwagę na los osób bezdomnych, każdy napotkany przypadek, gdzie zagrożone jest życie takich osób zgłaszajmy na numer alarmowy 112. Każdy przekazany sygnał zostanie sprawdzony i może uratować komuś życie.

Powrót na górę strony