Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W komendzie wojewódzkiej zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku

Data publikacji 28.02.2019

Ponad 160 osób zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku. Akcję zorganizowali policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, by pomóc synowi kolegi, który zachorował na białaczkę. Każde zgłoszenie jest ważne, bo to dodatkowa szansa dla osób, które walczą z nowotworami krwi.

Choroba 13-letniego Mikołaja, syna policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmobilizowała jego kolegów do pomocy. Oprócz zaangażowania się w pomoc finansową dla rodziny, policjanci zdecydowali się zrobić coś jeszcze. Wiedząc, że jedną z metod leczenia białaczki szpikowej jest przeszczep komórek macierzystych, we współpracy z Fundacją DKMS, zorganizowali w komendzie Dzień Dawcy Szpiku.

W akcję włączyli się funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, także policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie. Ponad 160 osób zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Warto wiedzieć, że samo zgłoszenie jest proste, trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić formularz i pobrać wymazy z wewnętrznej strony policzka. Zarejestrowanie jak największej liczby osób w bazie potencjalnych dawców, zwiększa szanse na odnalezienie tzw. "genetycznego bliźniaka" dla osoby chorej na nowotwór krwi.

Powrót na górę strony