Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ząbkowiccy policjanci przejęli ponad 5 tys. porcji amfetaminy i marihuany. Areszt dla 21-latka

Data publikacji 01.03.2019

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy mieli narkotyki. Przy sobie – zaledwie kilka porcji, ale mundurowi w ich mieszkaniach zabezpieczyli jeszcze kilka tysięcy porcji środków odurzających. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Późnym wieczorem policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali 19-latka,  który miał przy sobie niewielką ilość marihuany. Młody mężczyzna zachowywał się nienaturalnie nerwowo, więc policjanci postanowili sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Tam przebywał brat 19-latka i jego dwóch kolegów. Jeden z nich miał przy sobie marihuanę. W trakcie sprawdzenia mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych, policjanci znaleźli duże ilości narkotyków. Zakazane substancje pochowane były w lodówce, szafkach, a nawet piwnicy. Łącznie było to ponad 5 tys. porcji handlowych. Zdecydowana większość zabezpieczonych narkotyków to amfetamina.

Okazało się, że narkotyki należały do jednego z zatrzymanych – 21-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Młodemu mężczyźnie postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Teraz policjanci wyjaśniają skąd młody mężczyzna miał narkotyki i w jakim celu trzymał je w mieszkaniu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja