Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy o wielkim sercu. Pomógł potrzebującemu znaleźć pracę

W ramach działań „Zima 2018/2019” Policja nie pozostaje obojętna na los osób bezradnych i potrzebujących, które w mroźne dni szukają miejsca schronienia. W ostatnich dniach dzielnicowy z Komisariatu Policji w Witnicy pomógł potrzebującemu znaleźć pracę i dodatkowo, w wolnym czasie, pomagał mu do niej dotrzeć.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Witnicy - sierżant sztabowy Tomasz Pyka zainteresował się losem bezradnego i bezrobotnego mężczyzny, który od dłuższego czasu znajdował się w trudnej sytuacji życiowej. Ustalił, że nie ma on bliskiej rodziny i mieszka samotnie w bardzo trudnych warunkach. Mężczyzna ten nigdy sam nie prosił o pomoc żadnej z instytucji.

Funkcjonariusz wyszedł z inicjatywą i chęcią pomocy. W tym celu skontaktował się z kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witnicy oraz kierownikiem Centrum Integracji Społecznej, aby pomóc mężczyźnie znaleźć pracę. Pomógł również dokonać wszelkich niezbędnych formalności. Udał się z nim do lekarza w celu wykonania niezbędnych badań, które są potrzebne do podjęcia pracy. Zorganizował również wsparcie socjalne w postaci posiłków oraz ubrań. Ponadto dzielnicowy w swoim wolnym czasie przez kilka dni pomagał mężczyźnie dotrzeć do pracy.

Życzliwość, otwartość na drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy to cechy, którymi sierżant sztabowy Tomasz Pyka kieruje się w życiu. Priorytety te przeniósł do swojej pracy. Jako dzielnicowy jest blisko społeczeństwa i nie jest obojętny na przypadki osób bezradnych życiowo. Funkcjonariusz poprzez swoje działanie wykazał, że dzielnicowy słusznie nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu i reaguje na różnego rodzaju potrzeby.

 

Źródło: komisarz Magdalena Ziętek

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

Powrót na górę strony