Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląska policjantka zajęła I miejsce w biegu na 10 km

Data publikacji 04.03.2019

Komisarz Beata Borowicz z Wydziału Prewencji dolnośląskiej komendy zajęła I miejsce w biegu na 10 km w kategorii K40 podczas wrocławskich zawodów „Tropem Wilczym”. Mimo, że funkcjonariuszka wystartowała po bardzo długiej przerwie związanej z kontuzją kolana, to potrafiła wyprzedzić swoją rywalkę i ostatecznie zwyciężyć. Wrocławska impreza odbyła się na Stadionie Olimpijskim, w której wzięło udział blisko 500 uczestników.

3 marca br. w całej Polsce odbywały się biegi upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto poświęcone polskim żołnierzom. Wrocławska impreza odbyła się na Stadionie Olimpijskim, wzięło w niej udział blisko 500 uczestników.

Trasa biegowa, podobnie jak w ubiegłych latach prowadziła ulicami: Paderewskiego, Moniuszki, Chopina, Noskowskiego, Karłowicza i Wieniawskiego, wracając na Stadion Olimpijski.

Biegacze, którzy zdecydowali się walczyć z dystansem 10 km musieli dwukrotnie pokonać tą pętlę. Wśród laureatów stojących na podium w biegu na 10 km znalazła się również funkcjonariuszka Wydziału Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - kom. Beata Borowicz. Tym samym w kategorii wiekowej K40 wywalczyła I miejsce.

- To był dla mnie bardzo ważny bieg - mówi kom. Beata Borowicz - ponieważ wystartowałam po bardzo długiej przerwie związanej z kontuzją kolana. Tuż przed biegiem byłam przeziębiona i musiałam przerwać treningi. Ale podczas biegu dałam z siebie wszystko, wyprzedzając swoją rywalkę o 6 sekund. To była walka do samego końca! Mam nadzieję, że jest to dla mnie preludium do zaplanowanych biegów na dystansie maratońskim we wrześniu i październiku we Francji i Niemczech.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Dolnośląska policjantka zajęła I miejsce w biegu na 10 km
  • Dolnośląska policjantka zajęła I miejsce w biegu na 10 km
  • Dolnośląska policjantka zajęła I miejsce w biegu na 10 km
Powrót na górę strony