Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

43. Bieg Piastów już za nami

Na Polanie Jakuszyckiej w dniach 1-3 marca br., odbyła się międzynarodowa impreza narciarska 43. BIEG PIASTÓW. W ramach imprezy odbył się 20. Policyjny Bieg Piastów.

W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji, w tym z Litwy, Czech i Niemiec.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji. Policjanci startowali w biegu na 6 km, który odbył się w piątek, tj. 1 marca br. oraz w biegu głównym na 50 km, który odbył się w sobotę. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów.

Na dystansie 6 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 20. Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Mateusz Matusik z Jeleniej Góry.

Wśród kobiet najlepszą w biegu na 6 km okazała się Maja Majer z Jeleniej Góry, drugie miejsce zajęła Katarzyna Kozubek z KMP Jelenia Góra, a trzecie Jolant Siarkiewicz również z Jeleniej Góry.

Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki na dystansie 6 km w Policyjnym Biegu ufundował Komendant Główny Policji w Warszawie, a wręczył go Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego. Puchar za drugie miejsce zwycięzcom w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Piotr Leciejewski w asyście Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Bogumiła Kotowskiego. Puchar za III miejsce ufundował Związek Zawodowy Policji oraz Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze wręczył – asp. szt. Stanisław Burnos – przewodniczący Zarządu Związków Zawodowych Policjantów w Jeleniej Górze wraz komendantem mł. insp. Bogumiłem Kotowskim.

W sobotę, tj. 2 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w biegu na 50 km. Najlepszym biegaczem na tym dystansie okazał się Krzysztof Korpecki, II miejsce zajął Mariusz Krygier, a trzecie Artur Mazurek. Zwycięzca otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, puchar ufundowany przez IPA Region Jelenia Góra otrzymał Mariusz Krygier, a puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze za III miejsce – Artur Mazurek. Wszystkie nagrody wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze- mł. insp. Michał Klejnowski.

Jeleniogórscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierowców. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie. Następny już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • uczestnicy Biegu Piastów
  • uczestnicy Biegu Piastów
  • uczestnicy Biegu Piastów
  • uczestnicy Biegu Piastów
Powrót na górę strony