Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puławy: Mieszkańcy Puław ofiarami oszustek

Data publikacji 04.03.2019

Ponad 18 tys. zł. stracili mieszkańcy Puław, który wpuścili do domu dwie kobiety dając im wiarę, że chcą zostawić wiadomość dla sąsiadów. Nie zauważyli kiedy oszustki przeszukały mieszkanie i z barku w regale ukradły ich całe oszczędności. Teraz sprawczyń poszukuje policja.

Do zdarzenia doszło w centrum Puław. Dwie kobiety zaczepiły 87-letnią mieszkankę Puław wracającą z zakupów i najpierw pod pretekstem pomocy przy niesieniu zakupów, a następnie wizyty u sąsiada weszły z nią na klatkę schodową. Następnie udając, że chcą zostawić wiadomość sąsiadowi, którego rzekomo nie było w domu weszły ze starszą panią do jej mieszkania.

Podczas pobytu w mieszkaniu odwróciły uwagę 87-latki i jej 90-letniego męża i z barku w pokoju skradły ponad 18 tys. zł. Jak wynika z relacji oszukanego małżeństwa, oszustki ubrane były w czapki i długie płaszcze. Były w wieku około 50-60-lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzą puławscy funkcjonariusze.

Po raz kolejny Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi oraz niewpuszczanie ich do mieszkania, zwłaszcza przez starsze osoby. 

Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody, by wzbudzić nasze zaufanie i przekonać o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi zachowajmy wzmożoną czujność i rozwagęJeśli okaże się, że mamy do czynienia z oszustem, pilnie zadzwońmy na Policję.

E.R.K.

Powrót na górę strony