Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonał rozboju na byłym wspólniku i zabrał mu wartą 42 tys. euro rzeźbę

Data publikacji 05.03.2019

Przyjechał do Zielonki do domu byłego wspólnika i zażądał zwrotu rzekomych wierzytelności w kwocie blisko 25 tys. złotych. Gdy ten odmówił spełnienia „życzenia”, napastnik wyrwał pokrzywdzonemu kule służące mu do pomocy przy chodzeniu, po czym zaczął go szarpać za ubranie, a następnie zabrał mu telefon, klucze do domu i samochodu oraz rzeźbę znanego artysty o wartości blisko 42 tys. euro. Powiadomieni o tym fakcie policjanci z komisariatu w Zielonce wspólnie z funkcjonariuszami z warszawskiego Targówka zatrzymali 54-letniego Piotra K. Mężczyzna już usłyszał łącznie 4 zarzuty.

Policjanci z komisariatu w Zielonce zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że w miejscu jego zamieszkania został zaatakowany przez byłego wspólnika, który groził mu nożem, szarpał go za ubranie, przewrócił na podłoże, zabrał mu kule służące do pomocy przy poruszaniu się oraz żądał od niego pieniędzy. Gdy nie chciał spełnić jego „życzenia” i nakazał opuszczenie domu nieproszonemu gościowi, ten wychodząc zabrał z pokoju rzeźbę znanego artysty o wartości blisko 42 tys. euro. Dodatkowo rozgłaszał publicznie informację, że właściciel posesji dopuścił się przestępstwa kradzieży.

Policjanci z Zielonki poprosili swoich kolegów z komisariatu na warszawskim Targówku, gdzie miał mieszkać podejrzewany o ten czyn mężczyzna, o sprawdzenie wskazanego adresu oraz jego zatrzymanie i odzyskanie skradzionej rzeźby. Funkcjonariusze zatrzymali 54-latka, jednak w jego mieszkaniu nie znaleźli przywłaszczonego mienia. Piotr K. został przesłuchany i policjanci z Zielonki już przedstawili mu łącznie 4 zarzuty popełnienia przestępstw, w tym dokonania rozboju, wymuszenia zwrotu wierzytelności, kierowania gróźb karalnych oraz użycia groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.13 MB)

Powrót na górę strony