Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddawali krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 05.03.2019

Pierwszego dnia marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - święto ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelali krew w obronie niepodległości naszej Ojczyzny. Komenda Powiatowa Policji w Świeciu, by oddać hołd poległym, zorganizowała akcję krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, a aktywny udział w niej wzięli nie tylko miejscowi policjanci. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również strażnicy miejscy oraz żołnierze z Chełmna.

"SpoKREWnieni służbą” to akcja, której celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym i "przelanie" własnej krwi w szczytnym celu. Biorą w niej udział funkcjonariusze służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministrowi Obrony Narodowej. Akcja trwa od kilku dni, a wczoraj (4.03.19) aktywnie włączyli się w nią policjanci komendy w Świeciu. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również miejscowi strażnicy miejscy oraz żołnierze z Chełmna. Mundurowi odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Świeciu, gdzie po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza, a także kilkuminutowym badaniu usiedli w fotelach i oddali po 450 ml krwi. Tym samym bank krwi zwiększył swoje zasoby o kolejne 9 litrów. Wynik ten niezmiernie cieszy, gdyż krew trafi do osób chorych oraz ofiar wypadków. 

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.

Powrót na górę strony