Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt w sprawie nielegalnego składowania chemikaliów

Data publikacji 05.03.2019

Dwaj mieszkańcy województwa śląskiego, 49 i 37-latek, wbrew przepisom ustawy transportowali i składowali substancje oraz odpady mogące zagrażać życiu i zdrowiu człowieka lub środowisku. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkaset beczek z różnymi chemikaliami. Na wniosek policjantów i prokuratora wobec starszego z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Zatrzymanie podejrzanych to wynik pracy operacyjnej funkcjonariuszy z wydziałów zwalczających przestępczość gospodarczą z komend wojewódzkich w Krakowie, Katowicach oraz z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Od jakiegoś czasu policjanci wiedzieli, że w jednej z hal magazynowych w Olkuszu odbywa się rozładunek pojemników, w których znajdują się substancje niewiadomego pochodzenia. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zastali  tam mężczyzn, którzy z samochodu ciężarowego rozładowywali pojemniki, a następnie składowali je w hali magazynowej. Wewnątrz budynku znajdowało się około 500 metalowych beczek o pojemności 200 i 1000 litrów. Podczas przeprowadzonych oględzin nie stwierdzono zagrożenia radiologicznego i pożarowego.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z kilku pojemników pobrał próbki cieczy do badania.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty transportu i składowania odpadów, które mogłyby zagrozić życiu i zdrowiu człowieka lub środowisku. Wobec 49-latka zastosowany został tymczasowy areszt. Podejrzani mogą zostać skazani na karę 5 lat pozbawienia wolności.

 

(KWP w Krakowie / kr)

  • Zabezpieczone substancje
  • Zabezpieczone substancje
  • Zabezpieczone substancje
  • Zabezpieczone substancje
  • Zatrzymany mężczyzna

Film Areszt w sprawie nielegalnego składowania chemikaliów

Pobierz plik Areszt w sprawie nielegalnego składowania chemikaliów (format mp4 - rozmiar 18.82 MB)

Powrót na górę strony