Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W tandemie przeciwko przestępczości

Przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji dzielą się swoją wiedzą w ramach unijnego projektu „W tandemie przeciwko przestępczości przygranicznej”. Szkolenie niemieckich i polskich policjantów prowadzone jest w brandenburskiej Dyrekcji Policji Wschód we Frankfurcie nad Odrą.

Celem kształcenia jest między innymi zaznajomienie się z właściwymi dla danego kraju przepisami prawnymi i bazującymi na nich działaniami policyjno-taktycznymi. Uczestniczący w szkoleniu policjanci podnoszą swoje kwalifikacje językowe w zakresie słownictwa policyjnego poprzez naukę języka i ćwiczenia praktyczne. Policjanci uczestniczą również w symulacjach interwencji policyjnych. Jednym z punktów szkolenia jest również, omówienie polsko-niemieckiej Umowy o współpracy Policji z dnia 15 maja 2014 roku oraz wspólnych zawartych między polskimi i niemieckimi garnizonami Policji umów i porozumień o współpracy.

Policyjni nauczyciele ze Słupska przedstawili zagadnienia polskiego prawa policyjnego dotyczącego prewencji, w tym między innymi legitymowania, kontroli osobistej, zatrzymania osoby, przeprowadzania interwencji wobec osób znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, a także sposobu organizacji służby patrolowej. Wykładowcy mówili również o poszanowaniu praw człowieka i godności ludzkiej podczas przeprowadzanych interwencji. W trakcie warsztatów zaprezentowano również wprowadzone od grudnia ubiegłego roku sprawdzenie prewencyjne.

Polscy i niemieccy policjanci mają możliwość praktyki w jednostkach Policji kraju partnera w celu zapoznania sposobu pełnienia służby po obu stronach granicy oraz utrwalenia wiedzy językowej. Dodatkowo w zajęciach uczestniczą także funkcjonariusze Straży Granicznej oby krajów.

Powrót na górę strony
Polska Policja