Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 20 mln zł

Data publikacji 06.03.2019

Zlikwidowana fabryka, w której dziennie można było wyprodukować 400 tysięcy papierosów, zabezpieczone maszyny, tytoń i gotowy produkt, a wszystko to dzięki zaangażowaniu i determinacji funkcjonariuszy CBŚP, KAS i SG. Podczas działań zlikwidowano także linię technologiczną do produkcji melasy oraz maszyny do cięcia liści tytoniu. Do sprawy zatrzymano 5 podejrzanych.

Przerwanie nielegalnego procederu jest to niewątpliwie kolejny efekt świetnej współpracy służb. Tym razem policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego w Łodzi i Morskiego Oddziału Straży Granicznej wkroczyli na teren kilku posesji w rejonie Rzgowa w woj. łódzkim.

Jak się okazało na prywatnej posesji ukryta była fabryka papierosów. Tam też zatrzymano 4 osoby, które na widok mundurowych próbowały uciekać. Jednak już po chwili zostały zatrzymane. Niebawem w ręce funkcjonariuszy wpadła jeszcze jedna osoba. Podczas akcji zabezpieczono urządzenia do produkcji papierosów, blisko 1,5 tony tytoniu bez akcyzy i 360 tysięcy gotowych papierosów.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że dzienna produkcja zlikwidowanej fabryki mogła wynieść nawet 400 tysięcy papierosów, a biorąc pod uwagę, że fabryka działała od dłuższego czasu straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć blisko 20 mln zł.

Podczas przeszukania następnych posesji zlikwidowano linię technologiczną do produkcji melasy czyli tytoniu do fajek wodnych, kolejnej maszyny do cięcia liści tytoniu oraz wielu innych rzeczy, które teraz stanowią dowód w sprawie.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. produkcji i przechowywania wyrobów tytoniowych bez akcyzy oraz uszczuplenie należności podatkowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno - Skarbowy w Łodzi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.26 MB)

Powrót na górę strony