Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się produkcją i sprzedażą suszu tytoniowego

Data publikacji 06.03.2019

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie województwa łódzkiego działa nielegalna krajalnia suszu tytoniowego. 28 lutego br. jednocześnie na terenie kilku posesji w powiecie sieradzkim i poddębickim funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Na gorącym uczynku, na jednej z posesji zatrzymano 3 mężczyzn, którzy zajmowali się przetwarzaniem suszu tytoniowego, który następnie miał posłużyć do produkcji papierosów.

W pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywał się nielegalny proceder, ujawniono łącznie 6 500 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości ponad 3,2 mln złotych. Zabezpieczono również maszyny służące do przetwarzania tytoniu.

Zatrzymani trzej mężczyźni w wieku 25,36 i 37 lat usłyszeli zarzuty posiadania i nabywania nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nielegalnej produkcji. Grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych na wniosek Prokuratury Rejonowej  w Poddębicach Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

(Warmińsko--Mazurski Oddział SG / KWP w Łodzi)

  • zabezpieczony susz tytoniowy
  • nielegalny tytoń i maszyna służąca do przetwarzania tytoniu
  • nielegalny tytoń i maszyna służąca do przetwarzania tytoniu
Powrót na górę strony
Polska Policja