Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraził Skarb Państwa na ponad 200 tys. zł straty

Data publikacji 06.03.2019

W wyniku pracy operacyjnej skierniewiccy kryminalni nie dopuścili do wprowadzenia, do obrotu około 250 kg nielegalnego tytoniu, 1200 paczek papierosów i 28 litrów spirytusu bez polskich polskich znaków akcyzy. Zatrzymany w tej sprawie 47-latek mógł uszczuplić Skarb Państwa na około 200 tysięcy złotych. Teraz odpowie przed sądem, który może go skazać na wysoką karę grzywny.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zweryfikowali uzyskane informacje w sprawie nielegalnego posiadania i sprzedaży wyrobów tytoniowych przez mieszkańca Skierniewic. W związku z powyższym postanowili odwiedzić 47-letniego przedsiębiorce w miejscu jego pracy.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około 250 kg krajanki tytoniu, 1200 paczek wyprodukowanych już papierosów i 28 litrów spirytusu. Przygotowany do sprzedaży towar nie miały znaków skarbowych akcyzy. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa mogą wynosić nawet 220 tysięcy złotych. Zatrzymany 47-latek został przewieziony do skierniewickiej komendy. Sprawa zostanie przekazana do urzędu celno-skarbowego.

(KWP w Łodzi/ rk)

Powrót na górę strony