Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram amfetaminy i marihuana w mieszkaniu zatrzymanych kobiet

Data publikacji 07.03.2019

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali dwie kobiety w wieku 24 i 23 lat, które w mieszkaniu posiadały ponad 1kg amfetaminy i blisko 400g marihuany. Policjanci zabezpieczyli także woreczki strunowe do porcjowania narkotyków i wagi elektroniczne. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 300 tys. zł. 24-latka najbliższe 3-miesiące spędzi w areszcie. Wobec jej znajomej sąd zastosował dozór i poręczenie majątkowe. Kobietom grozi do 10 lat więzienia.

W wyniku pracy operacyjnej mysłowiccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację, że dwie mieszkanki naszego miasta mogą handlować narkotykami. W miniony poniedziałek policjanci przeprowadzili realizację, podczas której w mieszkaniu zabezpieczyli ponad 1kg amfetaminy i blisko 400g marihuany. Śledczy zatrzymali również dwie kobiety w wieku 24 i 23 lat. Oprócz narkotyków stróże prawa w mieszkaniu znaleźli woreczki strunowe do ich porcjowania i wagi elektroniczne. Z zabezpieczonych środków odurzających można by przygotować ponad 10 tys. działek dilerskich amfetaminy i 390 działek marihuany. Czarnorynkowa wartość narkotyków szacowana jest na ponad 300 tys. zł.

Podejrzane usłyszały już zarzuty, a sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 24-latki i dozorze policyjnym oraz poręczeniu majątkowym wobec 23-latki. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel zakazanymi środkami grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zabezpieczone środki odurzające
  • woreczki strunowe
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony