Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z powiatu kłodzkiego przejęli blisko 2 kg amfetaminy

Data publikacji 07.03.2019

Blisko 2 kg amfetaminy przejęli policjanci z powiatu kłodzkiego. Narkotyki schowane były w jednej z szafek w kuchni. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 80 tys. złotych. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 37-latka, który już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

Policjanci mając informację o mieszkańcu powiatu kłodzkiego, mogącym posiadać narkotyki przeprowadzili kontrolę jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 37-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli blisko 2 kg amfetaminy. Policyjni specjaliści szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 80 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Policjanci udowodnili zatrzymanemu handel narkotykami. Okazało się, że mężczyzna był już karany za przestępczość narkotykową. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków odurzających oraz zarzuty udziału w obrocie ich znacznej ilości.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Kłodzku wobec podejrzanego zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Teraz 37-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /kp)

 

Powrót na górę strony