Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie 101 Posterunku Policji

Po kilkunastu latach ponownie otwarty został Posterunek Policji w Mielniku. To jedna z takich placówek, która rozpoczęła funkcjonowanie m.in. na prośby mieszkańców wyrażane w czasie debat społecznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Siemiatyczach.

Uroczyste spotkanie z okazji otwarcia siedziby Posterunku rozpoczęło złożenie meldunku Sekretarzowi Stanu w MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez dowódcę uroczystości. Po krótkim powitaniu osób przybyłych na uroczystość przez Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w towarzystwie Zastępcy Komendanta Głównego Policji młodszego inspektora Tomasza Szymańskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza - przekazał klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Mielniku na ręce aspiranta Tomasza Wróbla, który złożył meldunek objęcia stanowiska kierownika placówki. Ponadto pełniący dotychczas obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach, młodszy inspektor Łukasz Głowacki otrzymał akt powołania na to stanowisko. Podczas uroczystości rozkaz personalny wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w towarzystwie Zastępcy Komendanta Głównego Policji młodszego inspektora Tomasza Szymańskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza. Poświęcenia siedziby Posterunku dopełnili Kapelani Policji.

Prace remontowo - budowlane oraz wyposażenie nowej placówki wyniosły ogółem blisko 365 tys. zł. W posterunku służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość w uzyskaniu potrzebnej pomocy, a także dużo prostszy sposób na kontakt z własnym dzielnicowym. Posterunek Policji w swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Mielnik.

W bezpośrednim sąsiedztwie odtworzonego Posterunku Policji siemiatyccy mundurowi zaprosili najmłodszych uczestników spotkania do stoiska profilaktycznego, w którym przypominali o bezpieczeństwie. Można było również otrzymać odblask poprawiający widoczność na drodze po zapadnięciu zmierzchu.

(KWP w Białymstoku/ rk)

Powrót na górę strony