Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nożownika z Wrocławia

Data publikacji 10.03.2019

Sprawne i skuteczne działania wrocławskich policjantów pozwoliły na szybkie zatrzymanie sprawcy śmiertelnego ugodzenia nożem. Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21.00. Napastnik zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem, a następnie zaczął uciekać. Cały czas trzymał w ręku niebezpieczne narzędzie. W pobliżu mężczyzny przebywali świadkowie, dla których agresywny mężczyzna z nożem stanowił realne zagrożenie. Został obezwładniony przez funkcjonariuszy, którzy przejeżdżali akurat w pobliżu galerii. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych pozwoliła zatrzymać podejrzewanego. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu.

Wczoraj przed godziną 21.00 miało miejsce tragiczne w skutkach zdarzenie. W pobliżu jednej z restauracji na terenie galerii handlowej w ścisłym centrum Wrocławia doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem. Napastnik tuż po tym zdarzeniu wybiegł z galerii, cały czas trzymając w ręku nóż. Świadkowie podążyli za nim. W pobliżu wejścia do galerii przejeżdżał patrol Policji. Funkcjonariusze jechali akurat na inne zdarzenie. Zauważyli zbiegowisko osób i człowieka z nożem.

Policjanci podjęli natychmiastowe działania. W odległości około trzech metrów od napastnika nadal przebywali świadkowie. Sytuacja była dynamiczna i niebezpieczna. Mężczyzna wymachiwał nożem i stanowił realne zagrożenie dla innych. Policjanci wyciągnęli służbową broń i wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Chwilę później został on przez funkcjonariuszy obezwładniony i skutecznie zatrzymany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nie mówi w języku polskim, dlatego wszelkie dalsze czynności będą prowadzone przy udziale biegłego tłumacza. Policjanci ustalili już jego tożsamość, jest to 29-letni obywatel Turcji. Mężczyzna, który w wyniku tego tragicznego zdarzenia poniósł śmierć miał 20 lat i również był obywatelem Turcji.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zabezpieczając ślady kryminalistyczne, a także dostępny monitoring. Zabezpieczono również nóż, którym posługiwał się sprawca. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, sprawcy zabójstwa grozić może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja