Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 147 km/h

Data publikacji 11.03.2019

Głogowscy policjanci zatrzymali 23 – letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 147 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 97 km//h. Policjanci skierowali wniosek do starosty o cofnięcie uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

W dniu 9 marca br. policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Wilków, zatrzymali samochód marki Jeep Cherokee, jadący z prędkością 147 km/h. Kierowca, 23 – letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, jechał z taką prędkością w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kierowca nie posiadał prawa jazdy, co potwierdził system informatyczny. Pirat drogowy twierdził jednak, że uprawienia ma. Sprawa zostanie skierowana do sądu, po wyjaśnieniu statusu uprawnień kierującego.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: W terenie zabudowanym jechał z prędkością 147 km/h

Powrót na górę strony