Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim

Data publikacji 11.03.2019

W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w kilku komendach miejskich oraz w wydziale kadr komendy wojewódzkiej. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono 8 oficerom z garnizonu śląskiego. Podczas spotkania pożegnano także odchodzącego na emeryturę podinsp. dr. Andrzeja Kucharewicza – Zastępcę Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który żegna się z mundurem po 24 latach służby. Rozkazy i podziękowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia rozkazów personalnych o powierzeniu obowiązków na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach delegował z urzędu do czasowego pełnienia służby i powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku:

  • Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu od dnia 18 marca br. - insp. Andrzejowi Brzozowskiemu – dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Świętochłowicach.
  • Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach od dnia 18 marca br. - podkom. Bogdanowi Kołodziejowi – dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu.
  • Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu od dnia 21 marca br. - nadkom. Michałowi Sokołowskiemu – dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach.
  • I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej od dnia 18 marca 2019 br. - podinsp. Piotrowi Uwijale - dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Ponadto 4 oficerom powierzono pełnienie obowiązków w swoich jednostkach na stanowiskach:

  • I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach od dnia 21 marca br. - nadkom. Michałowi Szynolowi – dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.
  • Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu od dnia 18 marca br. - podinsp. Mariuszowi Łabędzkiemu – dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.
  • Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach od dnia 18 marca 2019 br. - mł. insp. Mariuszowi Klepkowi – dotychczasowemu Komendantowi Komisariatu Policji II w Gliwicach.
  • Zastępcy Naczelnika Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od dnia 11 marca 2019 roku - nadkom. Małgorzacie Stempniowskiej – ekspertowi Zespołu Spraw Osobowych Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wydarzenie było także okazją do pożegnania podinsp. dr. Andrzeja Kucharewicza - Zastępcy Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który z dniem 18 marca br. roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński podziękował podinspektorowi za ponad 24-letnią, nienagannie pełnioną służbę w policyjnym mundurze i życzył wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

W uroczystości uczestniczyli również zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach: insp. Roman Rabsztyn oraz insp. Piotr Kucia, a także przedstawiciele kadry kierowniczej śląskiej policji.

Powrót na górę strony