Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piła - Kryminalni zabezpieczyli blisko 1,5 kg narkotyków

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kg narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymanym mężczyzną interesowali się od pewnego czasu. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Piły może być w posiadaniu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do realizacji.

8 marca br. pilscy kryminalni weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali zaskoczonego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz 15 tys. złotych. Mężczyzna miesiąc wcześniej także był zatrzymany w związku z posiadaniem środków odurzających. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kg narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany.

Zatrzymany to 42-letni mieszkaniec Piły. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

 

Żaneta Kowalska/PG

Powrót na górę strony