Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 14.03.2019

Jeden z łódzkich policjantów w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 46-latek kierował renault laguną mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Tym razem funkcjonariusz łódzkiego Oddziału Prewencji w czasie wolnym od służby zatrzymał na terenie Konstantynowa Łódzkiego pijanego kierowcę.

Policjant wraz z rodziną wybrał się na zakupy do jednego z miejscowych marketów. W nosidełku niósł maleńkie dziecko. Na parkingu zauważył zataczającego się mężczyznę, który obijał się o zaparkowane samochody. Mężczyzna ten wsiadł do renault laguny, odpalił silnik i ruszył.

Funkcjonariusz podejrzewając, że mężczyzna mógł być pijany, udaremnił mu dalszą jazdę. Podszedł do auta i wyciągnął kartę-kluczyk. Jednocześnie o zdarzeniu powiadomił dyżurnego konstantynowskiego komisariatu. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości kierującego. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony