Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do sąsiada

Data publikacji 14.03.2019

Tuszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który urządził sobie okrutną rozrywkę. 50-latek stojąc na balkonie swojego mieszkania strzelił z ,,wiatrówki” do samochodu, który stał zaparkowany na parkingu a później do sąsiada.

12 marca 2019 roku około godziny 13:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z tuszyńskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który strzelał z wiatrówki. Po dotarciu na jedno z tuszyńskich osiedli mundurowi dowiedzieli się od 35-latka, że jego sąsiad stał na balkonie z bronią i strzelił dwa razy w jego zaparkowany pod blokiem samochód. Kiedy zgłaszający wsiadł do samochodu sąsiad z balkonu strzelił kolejny raz w jego stronę. Na szczęście zniszczeniu uległa tylko szyba w fordzie. Straty oszacowano na około 4 tys. złotych. Całą sytuację zarejestrowała kamera znajdująca się w samochodzie. 50-letni mieszkaniec Tuszyna w trakcie zatrzymania był pijany, wynik badania wskazał ponad 1,7 promila.

Nieodpowiedzialny i bezmyślny sąsiad usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo oraz zniszczenia cudzej rzeczy. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony