Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechali ponad 160 km/h jedną z głównych arterii Wrocławia - wszystko zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie

Data publikacji 14.03.2019

Wrocławska drogówka zatrzymała dwóch kierowców, którzy postanowili sprawdzić prędkość maksymalną swoich samochodów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie jechali po specjalnym torze, tylko jedną z głównych ulic w centrum miasta. 26 i 20-latek robili to dla zabawy, nie zwracając uwagi na to, że ich niebezpieczna i szaleńcza jazda stwarza ogromne zagrożenie dla innych. Nadmierna prędkość, gwałtowne manewry i niesygnalizowanie zmiany pasa ruchu mogły doprowadzić do kolejnej tragedii na drodze. Kierowcy stracili już prawo jazdy, otrzymali wysokie grzywny oraz punkty karne. Dalszą drogę pokonali już jako pasażerowie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolowali nocą ulice miasta. Służbę pełnili radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Zbliżała się północ, gdy policjanci przejeżdżali ulicą Legnicką i zauważyli dwa samochody marki BMW, które jechały szaleńczo w kierunku centrum. Kierowcy pojazdów doprowadzali do poślizgów gwałtownie przyspieszając lub hamując. Przewożąc pasażerów sprawdzali też prędkość maksymalną swoich samochodów, a także niebezpiecznie i w sposób nieprzewidywalny lawirowali pomiędzy innymi autami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jechali jedną z ulic w centrum miasta, a nie po specjalnym torze wyścigowym.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg i kierowcy obu pojazdów zostali zatrzymani już na następnym skrzyżowaniu. Jak się okazało, zachowanie 26 i 20-latka było efektem totalnego braku odpowiedzialności na drodze. Mężczyźni pędzili przez miasto z prędkością dochodzącą do ponad 160 km/h. Na szczęście konsekwencją ich szaleńczej jazdy była utrata prawa jazdy, wysokie grzywny oraz 16 punktów karnych, a nie kolejna tragedia na drodze.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Film Jechali ponad 160 km/h jedną z głównych arterii Wrocławia - wszystko zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie

Pobierz plik Jechali ponad 160 km/h jedną z głównych arterii Wrocławia - wszystko zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie (format mp4 - rozmiar 3.52 MB)

Powrót na górę strony