Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Rozmowa dyżurnego oraz szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii

Data publikacji 14.03.2019

Dyżurny komisariatu w Bełżycach otrzymał informację z WCPR-u o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Natychmiast podjął działania, aby zlokalizować miejsce przebywania desperata. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjanta rozmowie nie doszło do tragedii i mundurowi odnaleźli 40-latka.

Dzisiaj w nocy po godz. 23:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna informując, że chce popełnić samobójstwo. Operator z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego połączył desperata z dyżurnym Komisariatu Policji  w Bełżycach. Natychmiast zostały podjęte działania, aby zlokalizować miejsce przebywania mężczyzny, który cały czas podczas rozmowy z dyżurnym informował o zamiarze odebrania sobie życia.

Oficer dyżurny bardzo umiejętnie podjął rozmowę z mężczyzną i po jakimś czasie desperat zaczął opisywać miejsce swojego pobytu. Informacje te na bieżąco dyżurny przekazywał policjantom prowadzącym poszukiwania. To pozwoliło na odnalezienie mężczyzny w kompleksie leśnym na terenie gm. Konopnica.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. Mężczyzna znajdował się w stanie znacznego wychłodzenia organizmu oraz był pod znacznym działaniem alkoholu. W asyście policjantów został przewieziony do szpitala.

Zapewne gdyby nie właściwa reakcja dyżurnego i umiejętnie przez niego przeprowadzona rozmowa oraz szybka reakcja policjantów mogłoby dojść do tragedii.

K.K.

Powrót na górę strony