Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli Pani Stanisławie

Data publikacji 15.03.2019

Policjanci pomogli starszej kobiecie, która przewróciła się na chodniku i nie była w stanie sama wstać. Okazało się, że 94-latka doznała urazu ręki. Dzielnicowi zapewnili staruszce pomoc medyczną i zawiadomili pogotowie. Pani Stanisława była bardzo wdzięczna policjantom za pomoc.

Wczoraj, 14.03.2019 r., około godz. 10.00, na Placu Zwycięstwa dzielnicowi wodzisławskiej komendy zauważyli straszą kobietę, która przewróciła się na chodniku. Policjanci podbiegli do kobiety i pomogli jej wstać. Mundurowi udzielili 94-latce pomocy przedmedycznej i zaopatrzyli rękę, po czym wezwali pogotowie ratunkowe. Okazało się, że kobieta złamała rękę w nadgarstku i doznała potłuczeń ciała. Na miejsce przyjechała karetka, która przewiozła staruszkę do szpitala. Dzielnicowi zdołali skontaktować się z wnuczką kobiety i powiadomili ją o nieszczęśliwym wypadku babci.

Jeśli widzimy osoby, które znajdują się w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, a ich zachowanie wzbudzi nasz niepokój, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Reagujmy i szukajmy dla nich pomocy. Może się okazać, że dzięki takiej postawie uratujemy czyjeś życie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony