Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za handel ludźmi wpadł dzięki śląskim "łowcom głów"

Data publikacji 15.03.2019

Niespełna kilkanaście dni od przejęcia sprawy, zajęło „łowcom głów” z katowickiej komendy wojewódzkiej policji ustalenie miejsca ukrywania się mężczyzny, podejrzanego o handel ludźmi. 31-letni bytomianin od 2 lat „unikał” przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Dzięki informacjom przekazanym przez śląskich policjantów, Damian M. został zatrzymany w Duisburgu przez naszych niemieckich kolegów.

Zespół Poszukiwań Celowych tzw. "łowcy głów" z Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od listopada 2018 roku poszukiwali 31-letniego mieszkańca Bytomia. Za mężczyzną został wydany list gończy przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie za handel ludźmi. Wydany został za nim również Europejski Nakaz Aresztowania.

Zaledwie kilkanaście dni zajęło naszym policjantom ustalenie, że od 2 lat Damian M. ukrywa się w Niemczech. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP niezwłocznie poinformowano o tym stronę niemiecką. Stróże prawa z Niemiec, po otrzymaniu szczegółowych informacji od strony Polskiej, zatrzymali poszukiwanego w grudniu 2018r. w zachodniej części Niemiec w mieście Duiburg.

13 marca 2019 roku policja niemiecka przekazała poszukiwanego polskim policjantom. Damian M. obecnie przebywa w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Powrót na górę strony