Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteśmy dumni z naszych policjantów!

Data publikacji 15.03.2019

Policjanci z lesznowolskiego komisariatu jako pierwsi podjęli działania ratownicze podczas pożaru warsztatu samochodowego w miejscowości Warszawianka, gdzie spłonęło 6 pojazdów. Pierwszej pomocy mundurowi udzielili również kobiecie i mężczyźnie poszkodowanym w tym zdarzeniu. Policyjne motto "Pomagamy i chronimy" przyświeca nam w codziennej służbie! Jesteśmy dumni, że sierż. Tomasz Wieczorek i sierż. Rafał Elert są wśród nas!

10 marca o godzinie 10.30 policyjna załoga z komisariatu w Lesznowoli w składzie sierż. Tomasz Wieczorek oraz sierż. Rafał Elert zwrócili uwagę na kłęby dymu unoszące się nad jedną z posesji w miejscowości Warszawianka. Policjanci natychmiast znaleźli się w miejscu, gdzie płonął jak się okazało warsztat samochodowy, a ogień swoim zasięgiem objął również sąsiadujący z warsztatem dom. Pilnie wezwano na miejsce załogę pogotowia ratunkowego i straż pożarną.

Mundurowi zauważyli leżącą przed posesją starszą kobietę. Bezzwłocznie przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie, jeszcze przed przybyciem straży, z terenu posesji wyprowadzili mężczyznę, którego oddali w ręce przybyłej już załogi pogotowia ratunkowego. Z uwagi na zatrucie, poszkodowanemu mężczyźnie podano tlen. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Policjanci, w celu ułatwienia prowadzenia działań gaśniczych, siłowo wyważyli bramę posesji. W wyniku pożaru spalił się warsztat samochodowy i sześć pojazdów. Natychmiastowe działania lesznowolskich funkcjonariuszy przyczyniły się do szybkiego przybycia kilku załóg straży pożarnej i uratowaniu budynku mieszkalnego. Postawa którą wykazali się sierż. Tomasz Wieczorek oraz sierż. Rafał Elert zasługuje na najwyższy szacunek. Policyjne motto "Pomagamy i chronimy" przyświeca nam w codziennej służbie.

esz/js

Nagranie audio Wypowiedź: kom. Ewa Szymańska

Pobierz plik Wypowiedź: kom. Ewa Szymańska (format mp3 - rozmiar 3.8 MB)

Powrót na górę strony