Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”

Data publikacji 15.03.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach 14 marca wspólnie z drogówką gliwicką oraz piłkarzami Piasta Gliwice, przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”. To część ogólnopolskich działań BEZPIECZNY PAS(ażer). Po raz kolejny pokazujemy, że policyjna kontrola nie musi wiązać się ze stresem, a nawet czasem może być okazją do rozmowy ze znanymi sportowcami.

Jednym z przedsięwzięć wynikających z planu działań profilaktycznych na rok 2019, koordynowanych przez Biuro Ruchu Drogowego KGP, jest BEZPIECZNY PAS(ażer). Cel to kształtowanie właściwych postaw kierujących i pasażerów, ze szczególnym zaakcentowaniem obowiązków oraz zasad korzystania przez dorosłych i dzieci z pasów bezpieczeństwa lub fotelików ochronnych.

Jak się okazało, kontrolowani w Gliwicach kierowcy przestrzegali zasad, a tym samym dbali o bezpieczeństwo. W trakcie prowadzonych kontroli policjanci, wspólnie z zawodnikami, przypominali i kierującym, i pasażerom o konieczności oraz zaletach stosowania systemów bezpieczeństwa, będących na wyposażeniu ich pojazdów. Przekazywano też upominki o charakterze profilaktycznym.

Zawodnicy gliwickiego klubu piłkarskiego, Marcin Pietrowski i Piotr Parzyszek, bardzo zaangażowali się w akcję. Były sympatyczne rozmowy, kierowcom wręczano różne pamiątki klubowe oraz bezpłatne zaproszenia na niedzielny mecz.

W tym roku na terenie województwa śląskiego zginęło pięciu pasażerów samochodów. Pamiętajmy, że zapominając o zapięciu pasów, w przypadku nagłego hamowania bądź czołowego uderzenia, szanse przeżycia bardzo maleją. To nie teoria! To wiedza potwierdzona podczas oględzin miejsc wypadków.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”
  • Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”
  • Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”

Film Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”

Pobierz plik Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy” (format mp4 - rozmiar 24.44 MB)

Powrót na górę strony