Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaczne ilości narkotyków nie trafią na rynek

Data publikacji 25.04.2006

W kolejną zasadzkę przygotowaną przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Komendy Powiatowej Policji w Ełku zwalczających przestępczość narkotykową wpadło dwóch dostawców marihuany, amfetaminy i heroiny, wcześniej karanych między innymi za napad z bronią na kantor. Policjanci udaremnili przedostanie się na rynki naszego regionu prawie 2 kg narkotyków wartych 150 tysięcy złotych.

Znaczne ilości narkotyków nie trafią na rynekPolicjanci wiedzieli, że 39-letni Dariusz R. i 36-letni Mariusz L. mieszkańcy Ełku, wcześniej karani między innymi za rozboje z bronią, włamania, będą wracać z Warszawy z narkotykami. Podejrzenia funkcjonariuszy prowadzących czynności operacyjne w tej sprawie wzbudził fakt szybkiego wzbogacania się 39-latka, który niespełna rok wcześniej opuścił więzienie.

W Prostkach funkcjonariusze przygotowali zasadzkę. O godzinie 19.30 zatrzymali Mercedesa, a w nim obu podejrzanych. Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni obecnością policjantów. Nie stawiali oporu. Twierdzili, że byli w Łomży na zakupach. W samochodzie, pod siedzeniem kierowcy policjanci znaleźli dużą reklamówkę. W środku były dwie paczki. Po rozpakowaniu większej okazało się, że było tam około 800 gramów marihuany. Mniejsza zawierała 150 gramów amfetaminy.

Znaczne ilości narkotyków nie trafią na rynekPolicjanci przeszukali mieszkania i inne pomieszczenia, które użytkowali obaj podejrzani. W domu Dariusza R., w wazonie zabezpieczono ponad 30 gramów heroiny, w plecaku - pudełko z amfetaminą. W piwnicy były ukryte papierowe kulki, a w nich prawie 800 gramów amfetaminy. W mieszkaniu była obecna także 29-letnia Katarzyna Ż. – konkubina Dariusza R. W swojej torebce, w opakowaniu po słodyczach miała amfetaminę.

W garażu, który wynajmował 39-latek zabezpieczonych zostało także ponad 100 litrowych butelek, najprawdopodobniej spirytusu. Znaleziona została także walizka, a w niej mnóstwo dokumentów m. in. faktury, dowód osobisty na inne nazwisko.

Troje podejrzanych trafiło do policyjnego aresztu w Ełku. Dziś będą przesłuchiwani. Policjanci przedstawią im zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Powrót na górę strony