Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania fanatyków faszyzmu

Data publikacji 18.03.2019

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mundurowi z KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach własnych ustaleń i współpracy zatrzymali 3 mężczyzn. Mieszkańcy Śląska i Wielkopolski podejrzewani są o propagowanie faszyzmu oraz nawoływanie do nienawiści. Zatrzymania te są kontynuacją wspólnych działań Policji i ABW, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Za takie nielegalne „zainteresowania” zatrzymanym grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz ABW już w listopadzie zeszłego roku doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn powiązanych z propagowaniem faszyzmu. Tym razem na terenie czterech województw jednocześnie przeprowadzono przeszukania w kilkunastu miejscach. W wyniku tych działań, w ręce stróżów prawa „wpadło” trzech mężczyzn, których podejrzewa się o propagowanie faszyzmu oraz nawoływanie do nienawiści. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do 24-letniego Sosnowiczanina, 23-letniego mieszkańca Częstochowy oraz 22-latka z Poznania. W związku ze sprawą zabezpieczono materiały multimedialne, literaturę, a także odzież i naszywki zawierające zakazane treści i symbole. Funkcjonariusze znaleźli również szereg niebezpiecznych narzędzi m. in. noże, tasaki, siekiery, czy miecze.

Trzej fanatycy zakazanej tematyki usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści za co może im grozić nawet 2 letnie pozbawienie wolności.

(KWP w Kielcach / KWP w Poznaniu)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.11 MB)

Powrót na górę strony