Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zorganizowali mecz charytatywny, by pomóc chorej Poli

Data publikacji 18.03.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie zorganizowali Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej – Pomagamy Poli. Wzięło nim udział 5 drużyn, w tym reprezentacja Policji. Po zaciętej rywalizacji turniej wygrała drużyna Huragan Wojnowo. W trakcie imprezy odbyła się też licytacja różnych ciekawych przedmiotów. Dochód z imprezy przeznaczony został na leczenie i rehabilitację Poli Zielińskiej, która wraz z rodzicami była na meczu i kibicowała wszystkim piłkarzom.

W niedzielę (17 marca br.) w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem- Nidzie odbył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej – Pomagamy Poli. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli Zielińskiej. Turniej zorganizowali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie: asp. szt. Jakub Lewandowski i asp. Sebastian Ferdyn . Swoim doświadczeniem wsparł ich dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski. Wszystkim zależało na rywalizacji, dobrej zabawie oraz zebraniu środków na leczenie Poli. Policjanci bardzo szybko znaleźli osoby, które postanowiły wziąć udział w imprezie. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących: Urząd Miasta w Rucianem-Nidzie, Huragan Wojnowo, Old Boy Piecki, Nadleśnictwo Maskulińskie i oczywiście nie zabrakło reprezentacji policji.

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Rucianego-Nidy - pan Piotr Feliński oraz Komendant Powiatowy Policji w Piszu - nadkom. Marcin Karmowski. Patronat medialny objęła TVP3 Olsztyn.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą turnieju został Huragan Wojnowo. Drużyna policjantów zajęła wysokie trzecie miejsce.

W trakcie imprezy nie zabrakło też innych atrakcji. Dla najmłodszych policjanci przygotowali stoisko, na którym można było przymierzyć policyjną czapkę, kask czy zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe kajdanki. Funkcjonariusze robili też dzieciom odciski palców. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z policjantami. Dla smakoszy przygotowane było stoisko ze słodkościami, gorącą kawą i herbatą.

Atrakcją turnieju była także licytacja. Poprowadził ją aktor Tomasz Kozłowicz, znany z wielu ról filmowych i seriali telewizyjnych. Do wylicytowania było bardzo dużo ciekawych przedmiotów. Wśród nich: rejsy statkiem po jeziorze, spływy kajakowe, obrazy, ręcznie wykonane szkatułki i wiele innych ciekawych rzeczy. Nie zabrakło także policyjnego kubka, który wylicytowany został na kwotę 150 złotych.

Dochód z tej imprezy w całości przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Poli Zielińskiej, która za kilka dni skończy roczek. Dziewczynka cierpi na obustronny niedosłuch zmysłowo-rdzeniowy. Po koniec marca planowana jest pierwsza operacja Poli. Będzie ona polegała na wszczepieniu jej implantu ślimakowego, dzięki któremu usłyszy pierwsze w swoim życiu dźwięki.

Pola wraz z rodzicami była obecna na turnieju i bardzo dzielnie kibicowała wszystkim piłkarzom. Chętnie także uśmiechała się do kamery, kiedy to dziennikarka z TVP3 Olsztyn rozmawiała z jej rodzicami.

Dzielnicowi, którzy zorganizowali turniej, nie kryją swojego zadowolenia i satysfakcji. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło także chętnych biorących udział w licytacjach.

Policjanci dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia oraz okazali wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Poli.

asz/in

 • Pola z mamą oraz z Komendantem Powiatowym Policji w Piszu oraz z Burmistrzem Rucianego-Nidy
  Pola z mamą oraz z Komendantem Powiatowym Policji w Piszu oraz z Burmistrzem Rucianego-Nidy
 • Pola z mamą
  Pola z mamą
 • W hali sportowej drużyny piłkarzy biorące udział w meczu charytatywnym
  Drużyny biorące udział w meczu charytatywnym
 • Drużyna policjantów
  Drużyna policjantów
 • Zacięta rywalizacja dwóch drużyn
  Mecz charytatywny
 • Kubki przeznaczone na licytację
  Przedmioty na licytację
 • Aktor Tomasz Kozłowicz udzielający wywiadu telewizji
  Aktor Tomasz Kozłowicz
Powrót na górę strony