Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny również po służbie

Data publikacji 18.03.2019

Pijany kierowca citroena wjechał na rondo, opuścił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go policjant z radomszczańskiej drogówki, który był w czasie wolnym od służby. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawiania wolności.

17 marca br. o godz. 16:00 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy citroena w Kalisku w powiecie bełchatowskim. Tym razem czujnością wykazał się policjant będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz na co dzień pełni służbę w radomszczańskiej drogówce.

Wysłani na miejsce dzielnicowi z posterunku policji w Kleszczowie ustalili, że policjant dziwną jazdę citroena zauważył, kiedy jechał swoim autem od strony Kleszczowa w kierunku Bełchatowa. Samochód marki Citroen przemieszczał się w tym samym kierunku. W czasie podróży na krótką chwilę stracił kontakt wzrokowy z autem. Kiedy dojechał do Kaliska zobaczył, że ten sam citroen wjechał na rondo. Z uszkodzonego pojazdu wysiadł kierowca, który zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia.

Policjant natychmiast zareagował. Ujął nietrzeźwego mężczyznę, a o zdarzeniu powiadomił dyżurnego bełchatowskiej policji. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 59-latka. Miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego stracił prawo jazdy. Tłumaczył, że po skończonej pracy napił się piwa, a później chciał dojechać do domu.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub innych środków. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112.

(KWP w Łodzi / mg)

  • policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
  • policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
  • policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
Powrót na górę strony