Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla krakowskich policjantów

Data publikacji 18.03.2019

W połowie lutego br. krakowscy policjanci ułatwili kierowcy dotarcie z mamą, która źle się poczuła, do jednego z nowohuckich szpitali. Wdzięczny kierowca przesłał podziękowania dla funkcjonariuszy za udzieloną pomoc.

Mężczyzna zwrócił się o pomoc do funkcjonariuszy, ponieważ podróżująca z nim samochodem mama nagle źle się poczuła. Kobieta zaczęła tracić przytomność i potrzebowała pilnej pomocy medycznej. Szybka reakcja funkcjonariuszy i asysta spowodowały, że kobieta błyskawicznie dotarła na SOR, gdzie otrzymała fachową pomoc.

Wdzięczny kierowca przysłał podziękowanie, którego treść z dumą publikujemy:

„Chciałem serdecznie podziękować Panom Policjantom, którzy w dniu 13 lutego 2019 r., w godzinach popołudniowych, pomogli w eskorcie mojej mamy do szpitala Żeromskiego. Panowie przypadkowo napotkani na trasie wykazali się sprawnym, bezinteresownym działaniem, podejmowali szybkie decyzje, wykazali się opanowaniem i profesjonalizmem zasługującym na szczególną pochwałę i uznanie.

Ponadto Panowie wykazali się też troską i chęcią udzielenia pomocy nie tylko fizycznej, ale także psychicznej, wspierając moją mamę i okazując nadzwyczajną empatię. Ich zaangażowanie nie zakończyło się tylko na sprawnym działaniu w trakcie opisanego wydarzenia, ale też było kontynuowane w postaci bardzo życzliwych rozmów telefonicznych z pytaniami o stan zdrowia mojej mamy - w trakcie których wyrazili troskę o nią i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia. 

W imieniu swoim jak i mojej mamy serdecznie dziękuję.

Postawa tych dwóch Panów jest zdecydowanie godna naśladowania. 

Dzięki ich zachowaniu wiem, że mogę liczyć na pomoc w każdej sytuacji, a ich działanie pokazuje czym tak naprawdę jest dla nich służba w Polskiej Policji.”

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony