Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w sprawie usiłowania zabójstwa

Data publikacji 25.04.2006

Stołeczni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z usiłowaniem zabójstwa 23-latka, do którego doszło kilka dni temu w Konstancinie. Spotkanego na ulicy młodego człowieka, najpierw pobito, a następnie postrzelono w głowę i klatkę piersiową. Powodem były prawdopodobnie rozliczenia.

Informacja o postrzelonym mężczyźnie trafiła do miejscowej Policji parę minut po 6.00. w ubiegły czwartek. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji. Rannego błyskawicznie przewieziono do szpitala. O zdarzeniu poinformowano również policjantów z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Od tej chwili to oni przejęli sprawę. Bardzo szybko ustalili, że do zdarzenia doszło poprzedniego dnia tuż przed północą. Przez sześć godzin nikt z przechodniów nie informował o leżącym mężczyźnie, bo świadkowie przypuszczali, że mają do czynienia z osobą nietrzeźwą. Informacje o jego znalezieniu przekazano Policji dopiero nad ranem.

Prowadzący sprawę bardzo szybko ustalili dane osoby postrzelonej. Skrupulatnie przeanalizowali ślady pozostawione na miejscu zdarzenia i przesłuchali świadków. Ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Już  pierwsze czynności w sprawie pozwoliły na wytypowanie osób mogących mieć związek ze sprawą usiłowania zabójstwa Dawida B.

Gdy policjanci wiedzieli już, gdzie mogą przebywać te osoby, przystąpili do działania. Dzisiaj punktualnie o 6.00 wspólnie z policjantami z Wydziału Realizacyjnego wkroczyli jednocześnie do trzech mieszkań pod Warszawą. W ręce Policji wpadło trzech mężczyzn mogących mieć związek z tą sprawą: Grzegorz Cz. ps. "Lala", "Madzia" (l. 23), Kamil L. (l. 23) i Marek R. ps. "Rudy" (l. 33).

Powrót na górę strony