Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32-letni obcokrajowiec zatrzymany za zniszczenie 6 pojazdów

Data publikacji 19.03.2019

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 32-letniego obywatela Francji, który wracając z nocnej imprezy niszczył zaparkowane samochody. Został zatrzymany w pościgu przez krakowskich policjantów. Obcokrajowiec usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia.

13 marca br., około północy, dyżurny z I Komisariatu został zaalarmowany przez jednego ze strażników pełniących służbę w areszcie śledczym przy ul. Montelupich, który zauważył mężczyznę kopiącego zaparkowane samochody. Wandal zbiegł w nieznanym kierunku przed przyjazdem patrolu. Policjanci ujawnili, że 5 zaparkowanych tam pojazdów ma oderwane lusterka. Kilkanaście minut później pojawił się kolejny sygnał o mężczyźnie niszczącym pojazdy. Tym razem został zauważony w rejonie krakowskiego Kazimierza. Jednego z mieszkańców obudził hałas dochodzący z ulicy. Gdy wyjrzał przez okno zobaczył wandala, który kopał jego auto. Właściciel wybiegł na ulicę, a sprawca zaczął uciekać. Pokrzywdzony powiadomił dyżurnego Policji o zdarzeniu i biegnąc za wandalem na bieżąco przekazywał dokąd ucieka. Skierowani we wskazany obszar policjanci z  Komisariatu Policji I w Krakowie  zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 32-letni obywatel Francji. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Ustalono, że 32-latek przyjechał do Krakowa na krótki wypoczynek. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył wypitym w nadmiarze alkoholem.

32-latek zniszczył  w sumie 6 samochodów, a szkody zostały oszacowane przez właścicieli na kwotę 10 tysięcy zł. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Film 32-letni obcokrajowiec zatrzymany za zniszczenie 6 pojazdów

Pobierz plik 32-letni obcokrajowiec zatrzymany za zniszczenie 6 pojazdów (format mp4 - rozmiar 10.51 MB)

Powrót na górę strony