Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczął się przegląd form teatralnych wojewódzkiego programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”

Data publikacji 19.03.2019

W Teatrze „KANA” w Szczecinie rozpoczął się finał III - go Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych 2018/19 realizowany w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych pt. „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

Przegląd jest adresowany do młodzieży szkolnej placówek oświatowych naszego województwa. W ramach programu, przedstawiciele Policji i PSSE w bieżącym roku szkolnym współpracują z 254 placówkami oświatowymi, w których systematycznie pracują z dziećmi i młodzieżą w zakresie edukacji w obszarze profilaktyki uzależnień.


Głównym celem Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych jest popularyzacja treści profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania używaniu wszystkich znanych substancji psychoaktywnych z wykorzystaniem artystycznych form przekazu tj. inscenizacja, śpiew, taniec.
Po eliminacjach etapu szkolnego i powiatowego, w finale wojewódzkim swoje występy zaprezentuje 169 uczniów.


W pierwszej części przeglądu wzięły udział szkoły reprezentujące miedzy innymi Szczecin, Świnoujście, Goleniów, Koszalin, Białogard. Zaprezentowane formy artystyczne oceniane były przez jury w składzie którego znaleźli się przedstawiciele Teatru „6 i pół” z Gryfina, Teatru „Brama” z Goleniowa, Fundacji „Kontrabanda”, Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie i PSSE w Choszcznie.


Konkurs organizowany jest przez Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie we współpracy z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Szczecinie. Otrzymało również patronat medialny Radia Szczecin i TVP Szczecin. Natomiast partnerem artystycznym przedsięwzięcia jest Ośrodek Teatralny KANA w Szczecinie. Przed nami kolejny dzień przeglądu, który wyłoni wojewódzkich laureatów.

 

podinsp. Marzena Maćkowiak/Pluta

  • występy
Powrót na górę strony