Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali podejrzanych o kradzieże pojazdów metodą "na lawetę"

Data publikacji 20.03.2019

Skuteczna praca operacyjnych z Targówka poparta wnikliwą analizą uzyskanych informacji doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże aut. Do zatrzymania 43-letni Dariusza S., jego brata Mariusza S. (37 l.) i 45-letniego Marka R. doszło podczas dynamicznej akcji w gminie Lesznowola. Policjanci zabezpieczyli również lawetę, na której transportowany był skradziony dodge. Prokurator zastosował wobec Marka R. policyjny dozór, zaś Dariusza S. i Mariusza S. podejrzanych o kilka innych kradzieży aresztował tymczasowo na 2 miesiące.

Policjanci z Targówka zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej prowadzili szczegółowe analizy kradzieży pojazdów z parkingów niestrzeżonych albo pozostawionych przy ulicach, bez tablic rejestracyjnych. Sprawdzali nie tylko zdarzenia z własnej dzielnicy, ale też z terenu całej Warszawy i okolic.

W toku pozyskanych informacji operacyjnych oraz po przeanalizowaniu nagrań z kamer monitoringu szybko dotarli do informacji na temat lokalizacji samochodu, którego sprawcy używają do popełniania przestępstw. 

Wiedząc niemal wszystko o metodach działania podejrzewanych o kradzieże aut mężczyznach, kryminalni zaplanowali działania zmierzające do ich zatrzymania. Przebiegły one w nocy z piątku na sobotę w Starej Iwicznej w gminie Lesznowola. W wyniku dynamicznej akcji operacyjni zatrzymali 43-letniego Dariusza S., 37-letniego Mariusza S. i 45-letniego Marka R. Wszyscy trafili na policyjny „dołek”. Mundurowi zabezpieczyli również pojazd m-ki Kia, którym poruszali się mężczyźni, z podczepioną lawetą, na której przewożony był skradziony tej nocy dodge.

Policjanci zabezpieczyli dodatkowo znalezione w kia dowody rejestracyjne kilku innych pojazdów. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim mężczyznom zarzutów kradzieży pojazdu. 45-letni Marek R. decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór z obowiązkiem zgłaszania się do jednostki Policji w swoim miejscu zamieszkania raz w miesiącu.

Dla Dariusza S. i Mariusza S., którzy odpowiedzą dodatkowo za cztery inne kradzieże pojazdów z terenu Targówka prokurator zawnioskował o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyzn na dwa miesiące.

po/mb

 

  • Zatrzymanie podejrzewanych o kradzieże aut
  • Zabezpieczone pojazdy
  • Zabezpieczone pojazdy
  • Policjant doprowadza podejrzanego do sądu
  • Policjant doprowadza podejrzanego do sądu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.98 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.83 MB)

Powrót na górę strony