Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze do pracy, wspólnie z innymi kierowcami, zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 20.03.2019

Zastępca komendanta z komisariatu w Wawrze, wspólnie z innymi kierowcami, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 32-latek w chwili interwencji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjant interweniował podczas drogi na służbę. Warto podkreślić, że spotkał się ze wsparciem ze strony innych uczestników ruchu. Jednoczesna reakcja i pomoc ze strony kierowców okazała się bezcenna. Taka postawa obywateli niewątpliwe zasługuje na szacunek i uznanie.

Zastępca komendanta komisariatu przed 5.00 jechał na służbę. Po drodze zauważył, że jeden z kierowców w dziwny sposób prowadzi swojego opla. Podejrzewał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Funkcjonariusz od razu zaczął działać. Wyprzedził samochód, mijając opla obserwował kierowcę i utwierdził się w swoich przypuszczeniach, po czym podjął dalsze czynności. Jednocześnie zareagowali też inni kierowcy. Komendant poinformował kierowców, że jest policjantem i poprosił o pomoc. Widząc, co się dzieje, kierujący oplem próbował odjechać z miejsca. Bezskutecznie, ponieważ policjant wspólnie z innymi kierowcami wyciągnął mężczyznę z auta, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom stołecznego wydziału ruchu drogowego. Jak się później okazało, 32-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności będą już wykonywać policjanci z komisariatu w Rembertowie.

Warto podkreślić, że postawa kierujących zasługuje na najwyższe uznanie. Szybka i skuteczna reakcja, zaangażowanie i ponad wszystko, brak obojętności wobec zdarzeń, które dzieją się obok, zasługują na szacunek i podziękowania.

ea/jw

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.73 MB)

Powrót na górę strony