Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi reagują na zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bzpieczeństwa

Data publikacji 21.03.2019

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szczercowie sprawdzając zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnaleźli dzikie wysypisko śmieci. Wkrótce mundurowi ustalili ich właściciela. 28-latek, który wyrzucił swoje śmieci w miejscu do tego niedozwolonym został ukarany mandatem i jeszcze tego samego dnia posprzątał pozostawione przez siebie wysypisko.

Mieszkańcy gminy Szczerców zauważyli zaśmiecenie terenu położonego przy rzeczce w okolicy miejscowości Zbyszek w powiecie bełchatowskim. Informację o tym zdarzeniu przekazali policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Rankiem 19 marca 2019 roku dzielnicowi zweryfikowali zgłoszenie i odnaleźli nielegalne wysypisko śmieci. Dzielnicowi dokładnie sprawdzili znalezisko i trafili na trop, który doprowadził ich wprost do właściciela śmieci. Jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi 28-latka, który nie krył swojego zaskoczenia widokiem mundurowych.

Zawstydzony od razu przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania. Mężczyzna za zaśmiecanie został ukarany 500-złotowym mandatem i musiał posprzątać teren.

Ta sprawa wyszła na jaw dzięki zgłoszeniu w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz dociekliwości dzielnicowych. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

(KWP w Łodzi / mg)

  • dzielnicowi ujawnili nielegalne wysypisko śmieci
  • dzielnicowi ujawnili nielegalne wysypisko śmieci
  • dzielnicowi ujawnili nielegalne wysypisko śmieci
Powrót na górę strony