Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójcza żona

Data publikacji 21.03.2019

10 marca br. w godzinach nocnych dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w rejonie ul. Powstańców w Krakowie miało dojść do ugodzenia mężczyzny nożem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie przekazali mężczyznę w ręce przybyłej na miejsce załogi pogotowia ratunkowego, która określiła jego stan jako zagrażający życiu. Poszkodowany posiadał kilka ran kłutych w okolicach brzucha oraz rany cięte na lewej ręce, jednak nie chciał powiedzieć w jakich okolicznościach one powstały.

Policjanci ustalili jednak, że podczas zajścia w mieszkaniu znajdowała się żona pokrzywdzonego, która oddaliła się w nieznanym kierunku przed przybyciem patrolu. Informacja ta została przekazana funkcjonariuszom patrolującym okoliczny rejon, którzy bardzo szybko namierzyli kobietę.

W trakcie rozpytania zachowywała się bardzo nerwowo i co chwilę podawała różne wersje przebiegu zdarzenia. Okazało się, że 30-latka jest poszukiwana przez Komisariat Policji III w Krakowie, celem doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Krakowie – Kraków Podgórze.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz w związku z faktem, że kobieta okazała się osobą poszukiwaną, została zatrzymana i doprowadzona do Komisariatu Policji III w Krakowie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił już następnego dnia, na postawienie kobiecie przez prokuratora zarzutów o usiłowanie zabójstwa swojego męża. Za ten czyn grozi jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Komunikat prokuratury w tej sprawie:

https://www.krakow.po.gov.pl/21.03.2019-post%C4%99powanie-przygotowawcze-przeciwko-katarzynie-b.,-podejrzanej-o-usi%C5%82owanie-zab%C3%B3jstwa-swojego-m%C4%99%C5%BCa.html

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony